Watch Dogs 2’ye 20 TL Ödeyerek Sahip Olabilirsiniz

Epic Games her hafta kullanıcılarına belirli oyunları ücretsiz olarak dağıtıyor idi. Bildiğiniz üzere en son Grand Theft Auto V oyununu ücretsiz olarak kullanıcılarına dağıtarak müşterilerinin gönlüne yavaş yavaş taht kurmaya başladı diyebiliriz.
 Watch Dogs 2’ye 20 TL Ödeyerek Sahip Olabilirsiniz
Okunuyor Watch Dogs 2’ye 20 TL Ödeyerek Sahip Olabilirsiniz

Epic Games cephesinden bu güzel ücretsiz oyun ve indirim haberlerinin ardı arkası kesilmiyor. Firma GTA 5 oyununu ücretsiz olarak kütüphanesine ekleyen herkese indirim kuponu tanımlamıştı. Bu indirim kuponunu ve buna ek olarak oyunun mağazasında mevcut olan indirimi kullandığınız zaman Watch Dogs 2 oyununa 269 TL yerine sadece 20 TL ödeyerek sahip olabiliyorsunuz. Ayrıca yine Deluxe Edition’a 315 TL yerine 34 TL ödeyerek ve Gold Edition’a 440 TL yerine 74 TL ödeyerek sahip olabilirsiniz.

Watch Dogs 2 Nasıl Bir Oyun ?

İlk oyunu 2014 yılında piyasaya çıkan Watch Dogs serisi, Ubisoft’un birçok diğer oyununda yaptığı gizlilik ve aksiyonu bir arada beğenimize sunmuştu. Tabii bu oyundaki en büyük fark, devasa Chicago haritası üzerinde bize sınırsıza yakın bir etkileşim sunmasıydı. Ana karakterimizin hack yetenekleri ve oyun genelinde hack üzerine geliştirilmiş birbirinden farklı mekanik, birçok oyun severin beğenisini kazanmıştı. Aradan çok da uzun bir süre geçmemiş olmasına rağmen, bu ay içerisinde Watch Dogs 2 çıkageldi. İlk oyundaki hack mekaniğini birkaç adım ileriye taşıyan ve açık dünya konseptini en az GTA kadar iyi bir şekilde beğenimize sunan yeni oyun, seriye harika bir devam yapımı olmuş gibi duruyor.

İki oyun arasında aslında birçok fark bulunuyor. Bunların en başında şüphesiz kullanılan renk patenti geliyor. İlk oyunu deneyim edenlerin çok iyi bileceği üzere Watch Dogs ziyadesiyle karanlık bir oyundu. Siyah ve beyazın diğer tonlara göre daha ön planda gözüktüğü yapım, karanlık bir Chicago resmini tam da olması gerektiği gibi çiziyordu. Nitekim Watch Dogs 2 ile birlik kullanılan renkler 180 derece değişmiş ve rengarenk bir oyuna dönüşmüş. Zaten oyunun geçtiği kurgusal San Francisco’nun Bay bölgesi daha farklı resmedilemezdi.

Hack, oyunun temelini oluşturuyor olsa da her daim sessiz kalamadığımız oluyor. Bu noktada devreye silahlar giriyor. Silahlar demişken, gerçekten çok fazla silahtan bahsediyorum. Watch Dogs 2 bu konuda da açık dünya konseptine sahip birçok oyundan geri kalmamış ve birbirinden farklı silahı oyuna eklemeyi başarmış. En ufak tabancadan, en devasa silahlara kadar uzanan bir yelpaze söz konusu… Hoş, daha fazla silah oyuna eklenebilirdi ama ana mekaniği hack üzerine kurulu bir oyun için ziyadesiyle yeterli. Silahlar patlamaya başladığı zaman sırtımızı dayayacağımız bir duvar olmak zorunda. Durumun farkında olan yapımcı ekip, her türlü savaşta rahat etmemizi sağlayacak bir siper sistemi geliştirmiş. Bu sayede düşmanlarımıza karşı çok daha rahat şekilde pozisyon alabiliyor, farklı stratejiler uygulayabiliyoruz. Benzeri bir durum sessiz kalma mekaniği için de geçerli. Duvarların ve binaların etrafında rahatça gezinebiliyor olmak, oyunun birçok noktasında rahatlık sağlıyor.

Watch Dogs 2 Sistem Gereksinimleri Nelerdir ?

MinimumÖnerilen
İşletim Sistemi Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 (yalnızca 64 bit sürümleri)İşletim Sistemi Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 (yalnızca 64 bit sürümleri)
İşlemci Intel Core i5 2400s @ 2.5 GHz, AMD FX 6120 @ 3.5 GHz veya daha iyisiİşlemci Intel Core i5 3470 @ 3.2 GHz, AMD FX 8120 @ 3.9 GHz
Bellek 6 GB RAMBellek 8 GB RAM
Ekran Kartı NVIDIA GeForce GTX 660, 2 GB VRAM veya AMD Radeon HD 7870, 2 GB VRAM ya da daha iyisi (Desteklenenler Listesi’ne bakın)*Ekran Kartı NVIDIA GeForce GTX 780 | AMD Radeon R9 290 3GB VRAM veya daha iyisi (Desteklenenler Listesi’ne bakın)*
Ağ Geniş bant İnternet bağlantısıAğ Geniş bant İnternet bağlantısı
Depolama Alanı 27 GB kullanılabilir alanDepolama Alanı 27 GB kullanılabilir alan
Ses Kartı En son sürücüleri kullanarak DirectX uyumluSes Kartı En son sürücüleri kullanarak DirectX uyumlu

Watch Dogs 2’yi Nasıl Satın Alabilirim ?

  • Watch Dogs 2 oyunu Epic Games mağaza sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın