Riot’dan Valorant Kitlesine Hitap Eden Önemli Duyuru!

 Riot’dan Valorant Kitlesine Hitap Eden Önemli Duyuru!
Okunuyor Riot’dan Valorant Kitlesine Hitap Eden Önemli Duyuru!

Politika, topluluktan nefret söylemini ortadan kaldırmayı ve tüm oyuncuları kucaklayan bir ortamı teşvik etmeyi amaçlamaktadır.

Riot Games, oyun dünyasından nefret söylemini yasaklamaya çalışan büyüyen şirketler listesine katılıyor. Riot, Valorant’ta kullanılan oyun içi kimliklerle ilgili Zorunlu İsim Değiştirme politikasını duyurdu. Bu gerekli önlemler, oyunun “herkes için gerçekten hoş karşılanması” için uygulandı.

Cesur yapımcı Anna Donlon, “topluluğumuzla etkileşim kurmaya ve topluluğumuz hakkında bilgi edinmeye” devam etmek için sosyal medyada aktif kalarak oyunun topluluğu için bir destek kaynağı oldu. Kadın oyunculara yönelik taciz konusunda endişelerini dile getiren Valorant oyuncusuna yanıt olarak Donlon, gelecekte alınacak tedbirler için bir başlangıç çizgisi oluşturmak için Zorunlu İsim Değişikliğinin derhal başlatılacağını doğruladı.

Valorant oyunundan bir görüntü.

Ekip, Valorant’ın resmi Twitter hesabında paylaşımda bulunarak, Donlon’un liderliğini yineledi ve Riot’un tüm oyuncular için güvenli ve saygılı bir ortamı sürdürme “en büyük önceliğini” vurguladı. Riot, işaretlenecek kimlik türlerini açıklayarak devam etti ve saldırgan bir isim altında poz veren herhangi bir hesabın nefret söylemi ve cinsiyet, ırk veya cinselliğe yönelik hakaretler dahil yeniden oturum açmadan önce ayrıntılarını değiştirmeye “zorlanacağını” vurguladı.

TR: “@RiotSuperCakes’in dediği gibi, oyuncuların birbirine saygı duyduğu sporcu bir ortam sağlamak en önemli önceliklerimizden biridir. Bugün oyun içi Riot Kimlikleri için Zorunlu İsim Değişikliğini başlatıyoruz.”
TR: “Kötüler gidiyor; Davranış Kurallarımızı ihlal eden saldırgan oyuncu isimleri için raporlarda daha hızlı adalet sağlanacaktır. Nefret söylemi, hakaret vb. Düşünün. Bildirilen bir oyuncunun hesabı daha sonra otomatik bir kontrolden geçecektir.”
TR: “Eğer hesap filtremizi rahatsız edici isimler için uyarırsa, Riot Client’a bir sonraki girişlerinde Riot ID’lerini değiştirmek zorunda kalacaklar. Bu, VALORANT’ı herkes için gerçekten hoş karşılayabilmek için attığımız birçok adımdan yalnızca bir diğeri.”

Yeni politikaya yanıt veren oyuncular, toksik oyuncuların, davranışlarından sorumlu tutulması gereken özellikle kadın oyunculara yönelik oyun içi suistimal ve taciz için bir yasaklama önlemi önerdi. Diğer öneriler, “sportmenlik ruhuna” zorunlu katılımla oyuncular için cinsel taciz eğitiminin başlatılmasını içeriyordu. Her oyuncu için daha güvenli bir ortam yaratmak için gerekli ilk adımları attığı için Riot’a da övgü verildi.

TR: “VALORANT’ın bir lideri olarak, burada topluluğumuzla etkileşim kurmam ve hakkında bilgi edinmem önemli olduğunu düşünüyorum. Bunu yaparak kendimi olumsuzluğa maruz bıraktığımı biliyorum; sadece oyun hakkında değil, benim hakkımda kişisel hakaretler. Ve evet, acı verebilir. Yine de takılacağım. <3”

Anna Donlon, bu ilk adımların “yeterli olmadığını” vurguladı, ancak bu ilk değişikliğin “bir etki yaratacağını” umduğunu belirtti. Donlon ayrıca, oyun topluluğunun genel zihniyetini geliştirmek amacıyla perde arkasında bu önemli konuyla ilgili daha fazla çalışma yapıldığını doğruladı. Bu davranışın birçok oyunda görüldüğüne norm haline gelen bir şey olarak ifade edildiğine ve kaldırılması ihtiyacının altını çizdiğine dair endişeler ortaya çıktı.

Valorant’daki ekip, diğer şirketlerin takip etmesi için bir ilham kaynağı olarak hizmet etmesi gereken, saygı ve eşitlik için bayrağı dalgalandırmada büyük liderlik nitelikleri sergiledi. Bu belki de ilk günden itibaren zorunlu olması gereken bir adımdır, ancak Donlon’un belirttiği gibi, topluluktan öğrenmek devam eden bir süreçtir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın