Dota 2 Turnuvası The International Korona Nedeniyle Ertelendi

Koronavirüs hayatımınızın her yerine etki ettiği gibi espor sektörüne de etki ediyor. Dota 2 oyunundaki uluslararası turnuva koronavirüs sebebiyle ertelendi.
 Dota 2 Turnuvası The International Korona Nedeniyle Ertelendi
Okunuyor Dota 2 Turnuvası The International Korona Nedeniyle Ertelendi

Valve ekibi, devam eden koronavirüs pandemisi nedeniyle seyahat endişeleri nedeniyle The International turnuvasının erteleneceğini duyurdu. The International turnuvasının ne zaman yapılacağına dair bir bilgi yok, ancak 2021’de olabilir.

Valve ekibi bir blog gönderisinde, “Çeşitli tarih olasılıklarını araştırıyoruz, ancak etkinliğin 2021’de gerçekleşmesi muhtemeldir,” dedi. Ayrıca şöyle devam etti: “Yerel toplanma kısıtlamaları, virüs yörüngesi ve küresel seyahat politikaları için son derece değişken bir manzara göz önüne alındığında, yakın zamanda böyle bir organizasyonun güvenli olmasını beklemiyoruz.”

Uluslararası ana etkinliğin 18-23 Ağustos tarihlerinde İsveç’in Stockholm kentindeki Ericsson Globe kentinde yapılması planlandı. The International turnuvası 2011’den beri Avrupa’ya ilk kez dönecekti.

Bu, Dota 2’deki en büyük turnuva olan ve kısmen oyun içi müşteri tarafından crowdfunded olan herhangi bir büyük esport turnuvasının en büyük ödül havuzuna sahip olan turnuvanın onuncu yıldönümüdür. Geçen yıl, The International toplam 34 milyon dolarlık ödül havuz parasıyla rekor kırdı.

Valve, bir sonraki Battle Pass satışlarının% 25’inin 10. Uluslararası ödül havuzunu finanse etmesine yardımcı olacağını ve Battle Pass’in gelecek yılki etkinliğe daha yakın olmak yerine yakında yayınlanacağını sözlerine ekledi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın