Assassin’s Creed Valhalla Hakkında Bilinen Her Şey

Ubisoft'un yaklaşan Viking RPG'si: Assassin's Creed Valhalla, 9. yüzyıl İngiltere'sinde.
 Assassin’s Creed Valhalla Hakkında Bilinen Her Şey
Okunuyor Assassin’s Creed Valhalla Hakkında Bilinen Her Şey

Assassin’s Creed Valhalla resmi olarak duyuruldu ve zaten tahmin ettiğimiz şeylerin birçoğunu doğruladı: Ubisoft’un bir sonraki Assassin’s Creed oyunu 2020’de geliyor ve oyun Vikinglerle ilgili. Viking klanının lideri olarak, İskandinav savaşçıları İngiltere’de yerleşmeye çalışırken oyuncular Saksonlarla çatışacaklar.

Assassin’s Creed Valhalla hakkında şimdiye kadar bildiğimiz her şey bu yazımızda yer alıyor.

Assassin’s Creed Valhalla’nın Çıkış Tarihi Ne Zaman?

Henüz özel bir lansman tarihi yok, ancak Assassin’s Creed Valhalla 2020’de geliyor.

Assassin’s Creed Valhalla’nın Fragmanları 

Assassin’s Creed Valhalla’nın fragmanını buradan izleyebilirsiniz . Sinematik, bu yüzden gerçek bir oyuna bakmıyoruz, ancak güzel bir hikaye lezzeti veriyor ve sonuna kadar bize hatırlatıyor, evet, bu kesinlikle bir Assassin’s Creed oyunu.

Ve işte , aslında çok fazla oyun göstermeyen bir ‘ Gameplay Videosu ‘ ancak birkaç koşu anı, biraz mücadele, kafaya diz ve atılan baltanın yanı sıra savaş sırasındaki hareketlerin bazılarını da görebilirsiniz.

Ana Karakter Kim? 

Bir savaşçı ve Viking klan lideri Eivor olarak oynayacaksınız. 

Valhalla Ne Zaman Ve Nerede Geçiyor ?

Assassin’s Creed Valhalla, 873 yılında başlayarak dokuzuncu yüzyılda İngiltere’de geçiyor. Klanınız, yeni bir hayata başlamak için Norveç’i geride bıraktı , ancak yeni bir bölgeye yerleşmek kolay olmayacak . Varlığınızdan rahatsız olan Saksonlarla uğraşmanız gerekecek.

Gerçek tarihte, Vikings orduları MS 860 ve 900 yılları arasında İngiltere’nin çoğunu işgal etti ve fethetti, ancak bundan on yıllar önce daha küçük baskınlar gerçekleşiyordu. Gerçek bir figür olan Wessex’in Büyük Kralı Alfred’ın, Vikinglerle savaşmak için gönderdiği askerler Valhalla fragmanında yer alıyor. Alfred İskandinav ordularını başarıyla yenen birkaç İngiliz yöneticiden biriydi.

Valhalla Odyssey Gibi Bir RPG Mi ? 

Assassin’s Creed Odyssey, tanıdık gizli aksiyon serisini tam gövdeli bir RPG deneyimine dönüştürerek, hikayenin seyrini değiştirebilecek dallanma diyalogu ve oyuncu seçenekleri ekledi. RPG sistemlerinin Valhalla’da devam edeceğini görmekten mutluluk duyuyoruz.

“Gelişmiş RPG mekaniği, karakterinizin büyümesini şekillendirmenize ve çevrenizdeki dünyayı etkilemenize olanak tanır,” diyor Ubisoft.

Savaş neye benziyor? 

Sinematik fragmanda büyük bir savaş var ve yaratıcı yönetmen Eşre İsmail bu geliştiricinin yorum videosunda bunun hakkında ayrıntılı olarak konuşuyor . “Bir Viking oyunu yapacaksanız, savaşın içgüdüsel olması gerekiyor. Oldukça acımasız olması gerekiyor” diyor.

İsmail, baskınların yanı sıra oyunda büyük, destansı boyutta savaşlar olacağını söyledi. Savaşın sinematik bir fragmandan gerçekten nasıl hissedeceğini tahmin etmek zor, ancak oyunda karşılaşacağımız çok uzun, ağır zırhlı Sakson savaşçıları da dahil olmak üzere bol aksiyon içeriyor. İsmail, bu askerlerin bazı zayıf noktalara sahip olacağını söylüyor.

İşte Eivor’un onaylanmış savaş yetenekleri hakkında bazı notlar: 

  • Fırlatma eksenleri var. Onları atabilirsin.
  • Eivor, isterseniz “hemen hemen tüm silah kombinasyonlarını” ikiye katlayabilir. İki eksen bize daha iyi geliyor.
  • Klasik suikastçının gizli bıçağı geri döndü, ancak bu sefer daha az gizli: Eivor’un elinin üstündeki bir bölmeden çıkıyor.

Gizli Bir Bıçağa Rağmen, Eivor Bir Suikastçı Değil

Ubisoft şu anda Valhalla’nın hikayesi hakkında şifreli kalıyor, ancak yaratıcı yönetmen Eşre İsmail, Eivor’un sinematik fragman arızası sırasında Assassin’lerle olan bağlantısını anlattı . 

İklim savaşında, Eivor gizli bir bıçak kullanıyor (bileğinin üzerine monte edilmiş, kesinlikle çıplak), ancak bu, Assassin örgütünün bir parçası oldukları anlamına gelmiyor. İsmail, Eivor’un oyunun başlarında suikastçılarla buluşup çalıştığını söyledi, ancak Eivor’un onlar hakkında fazla bir şey bilmediğini açıkladı. Evior’un suikastçılarla “ortak zemini” paylaştığından bahsediyor.

Eivor’un Assassin’lere dolaylı bağlantısı, başka bir AC kahramanı olan Assassin’s Creed 4’ten Edward Kenway’i anımsatıyor. Oyunun başında Kenway, suikastçı elbiseler ve gizli bir bıçakla gerçekleşen serbest dolaşımlı bir korsan idi. Suikastçılarla çalışmasına ve sonunda Londra’nın kardeşliğini daha sonraki yaşamına yönlendirmesine rağmen, AC4’ün çoğunu Assassin organizasyonuna ve hedeflerine tam kendini empoze edememiş gibi hissediyordu. Eivor, Valhalla’da benzer bir yol izleyebilir.

Bir Yerleşim Ve Bir Dövme Salonunu Yönetebileceksiniz 

Assassin’s Creed serisi, geçmişte zaman zaman özelleştirilebilir üslere girmiştir, ancak Valhalla’da temel yönetim önemli bir rol oynayacaktır. Baş yapımcı Julien Laferrière Eurogamer’a verdiği demeçte , “Zenginleşip büyüyeceğiniz ve klan arkadaşlarınızın yaşayacağı kendi Viking köyünüz . “Bu, görevlerimizin ve verdiğiniz kararların merkezidir. Oyuncuların eylemlerinin sonuçlarını görmelerini istiyoruz.”

İngiltere’de bir baraka, demirci ve hatta bir dövme salonu gibi çeşitli binaların inşa edilmesini ve yükseltilmesini içerecek bir Viking yerleşimini yönetecek ve büyüyeceksiniz – böylece kendinizi ve klanınızı mürekkeplendirebilirsiniz.

Özel Viking Akıncılarını Arkadaşlarınızla Paylaşabilirsiniz 

Viking klanınızın Norveç’ten İngiltere’ye olan erişimini genişlettikçe, Sakson düşmanlarınıza karşı büyük baskınlar düzenleyeceksiniz. Uzun teknenizden saldırılar başlatın, Saxon kalelerini fethedin ve hatta biraz diplomasi yapın: Görünüşe göre İngiltere’nin bazı efendileriyle “ittifaklar kurabilirsiniz”, ancak bunun nasıl çalışacağına dair ayrıntılarımız yok hala.

Ayrıca klanınızla savaşmak için benzersiz paralı Viking akıncıları inşa edebileceksiniz ve bu yağmacıları kendi akınlarında kullanmaları için arkadaşlarınızla paylaşabileceksiniz. Arkadaşlarınız oyunlarında özel Vikinglerinizi kullandığında biraz yağma bile kazanabilirsiniz.

Valhalla Steam’de Çıkış Yapmayacak

The Division 2’nin Steam yerine Epic Games Store’daki özel PC sürümünün ardından Ubisoft , gelecekte Epic Store’da “birkaç” oyun daha yayınlayacağını söyledi . Şimdi Assassin’s Creed Valhalla’nın onlardan biri olduğunu biliyoruz. Ayrıca Ubisoft’un Uplay istemcisinde de oyun mevcut olacak.

Evcil Hayvanımız Bir Ayı Mı Oluyor ?

Henüz kesin olarak bilmiyoruz, ama Eivor’un Assassin’s Creed: Valhalla’da bir ayı ile biraz zaman geçirmenizi öneren bir badass ayı resmi var. Daha fazla ayı bilgisine sahip olur olmaz, bunu burada paylaşacağız.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın