Among Us Oyununda Sahtekar (Impostor) Nasıl Olunur ?

 Among Us Oyununda Sahtekar (Impostor) Nasıl Olunur ?
Okunuyor Among Us Oyununda Sahtekar (Impostor) Nasıl Olunur ?
  • Aramızdaki pek çok oyuncu, sahtekâr olmak için neler yapabileceğinizi merak ediyor.
  • Sahtekâr olarak daha fazla oynamanın en iyi yolu daha fazla oyun oynamaktır.

Among Us (Aramızda) oynadıysanız, mürettebat olarak uzun süre oynadınız ve sadece maçtan sonra hayal kırıklığına uğramak için bir sahtekar olmayı umuyorsunuz. Arkadaşlarınızla değil de bir pick-up oyununda oynuyorsanız, oyunun buna değmeyeceğine karar vererek hemen ardından oyunu bırakmış olabilirsiniz. Nasıl bir sahtekar seçileceğini öğrenmek istiyorsan, daha fazla hayal kırıklığına hazırlanmalısınız.

Among Us Bir Sahtekar Olma Şansınızı Değiştirmek İçin Yapabileceğiniz Hiçbir Şey Yok

Among Us bir sahtekar olma şansı wiki’de şöyle anlatılıyor;

“Bir oyuncunun Sahtekar olma şansı 100’ün, sahtekar sayısının oyuncu sayısına bölünmesiyle çarpımıdır.”

Açık bir şekilde tercüme edildiğinde, bu, her oyuncunun bir sahtekar olma ihtimalinin eşit olarak bölünmüş olduğu anlamına gelir. Bu gerçeğe henüz ikna olmadıysanız, işte göz önünde bulundurmanız gereken bazı noktaları Esporify olarak sizlere sunuyoruz. Buyrun, devam edelim 🙂

Among Us’ta Sahtekar Seçimi Rastgele Olmalı

Among Us Impostor (Sahtekar) seçimi tamamen rastgele olmasaydı , oyuncular sahtekarların kim olduğunu tahmin edebileceklerdi. Bu, temelde oyunu baltalayacak ve hiç kimseye en azından sahtekar olarak atananlara fayda sağlamayacaktı. Mürettebat, sahtekâr seçiminin belirli oyuncuları seçme olasılığının daha düşük olacağını düşünürse, sahtekâr oyunlarınızın ne kadar eğlenceli olacağını bir düşünün.

Oyun dışı nedenlerden dolayı ilk şüpheden uzaklaştırılan her oyuncu, mürettebatın dikkat etmesi gereken daha az kişi ve sahtekarlara karşı kullanılabilecek bir silahtır.

Mürettebat; bir gemide, uçakta bulunan, taşıtın bütün işlerini gören, yöneten görevlilerin tümü.

Among Us Oyuncu Kitlesi Gerçek Rastgeleliği Kavrama Konusunda Kesinlikle Perişan

TR: “Biliyor muydun?”
“Aramızda” adlı video oyununda polis memuru kıyafetini seçtiğinizde, sahtekâr olma olasılığınız %40 daha az!”
“%40 Polis bilgisini Google’den daha fazlasını öğrenebilirsin”

Bu ifade, kısmen sahtekar seçiminin nasıl işlediği kadar basit bir şeye ilişkin yanlış inançların zaman zaman ortaya çıkmasının nedenidir. Birinin, benim gibi, “sahtekar seçicinin dinlendiğini” veya aynı insanları defalarca seçtiğini söylediğini duymuş olabilirsiniz.

Ancak, anekdot deneyimleri dışında bunun için herhangi bir kanıt yok gibi görünüyor. Bir düşünce deneyi olarak, mükemmel dengelenmiş bir madeni parayı beş kez attığınızı ve her seferinde tura geldiğini hayal edin. Bir sonraki atışta yazı gelmesi ihtimali nedir?

Cevap %50 ve entelektüel olarak çoğumuz bunun neden olduğunu anlayabiliriz. Sadece rastgele şeyler daha belirsiz olduğunda, onları açıklamak için “Among Us sahtekar seçicisinde bir hata var.” veya “Bu zarlar hileli olmalı.” gibi yanlış düşüncelere inanıyoruz.

Ama Ben Sadece Bir Sahtekar Olarak Oynamak İstiyorum

Oyunun bir bölümünü kaçırmış gibi hissetmek sinir bozucu olabilir çünkü rastgelelik asla sizi seçmiyor gibi görünüyor. Among Us’ta halka açık oyunlar oynadıysanız, oyuncuların oyun başladıktan kısa bir süre sonra aniden oyunu bıraktığını gördüğünüzden emin olabilirsiniz.

TR: “Among Us’tan ayrılanlar sahtekâr olmadıkları için eşleşiyorlar ve onlar için doğal seleksiyon (Genetik Algoritma) geliyor.”

Ancak aynı şeyi yapmaktan kaçınmalısınız. Bunu bir düşünün, eğer ekip olarak oynamaya istekli değilseniz, o zaman neden siz sahtekâr olduğunuzda başka biri ekip oynamaya istekli olsun?

Sahtekâr olarak oynamak istiyorsanız, yapabileceğiniz tek şey Among Us’u daha fazla oyun oynamak.

Esporify olarak sizlere Among Us oyununun Sahtekar seçilim algoritmasını basitçe ve topluluğun eleştirileriyle birlikte bilgilendirdik. Daha fazlası için sayfamızı ve Hakkımızda sayfasından sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutma!

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın