Sid Meier’s Civilization VI Epic Games Üzerinde Ücretsiz Oldu !

Epic Games yaptığı indirim ve verdiği ücretsiz oyunlar ile gerçekten sesini duyurmayı başardı. Geçen hafta GTA 5 oyununu ücretsiz olana kullanıcılara veren Epic Games bu hafta ise Sid Meier's Civilization® VI oyununu kullanıcılarına ücretsiz olarak dağıtıyor. Epic Games üzerinde satış fiyatı 219,00 TL olan bu oyunu 28.05.2020 saat 18:00'e kadar kütüphanenize eklemeniz durumunda süre sınırı bulunmadan kütüphanenizde kalacak.
 Sid Meier’s Civilization VI Epic Games Üzerinde Ücretsiz Oldu !
Okunuyor Sid Meier’s Civilization VI Epic Games Üzerinde Ücretsiz Oldu !

Sid Meier’s Civilization VI Hakkında

Civilization, Sid Meier’in yaptığı bir sıra tabanlı strateji oyunudur. Konu seri boyunca değişmemiştir. Oyuncular, kendi seçtikleri bir medeniyeti tarih öncesi çağlardan alıp günümüze kadar getirmeye çalışırlar. Civilization serisi, tüm zamanların en başarılı serilerinden biridir.

Serinin tüm oyunlarında aynı oynanış yöntemi kullanılmıştır. Oyuncular her turda birimlerini harita üzerinde hareket ettirebilir, yeni şehirler kurabilir, yeni birimler üretebilir, diğer medeniyetlerle etkileşime geçip diplomatik hamlelerde bulunabilirler. Yapay zeka ile yönetilen diğer medeniyetler de aynı şeyleri yaparlar. Ayrıca oyuncu, sonraki turlarda arka planda hangi teknolojinin araştırılacağını da seçer.

Yeni teknolojiler oyuncuya yeni birimler üretme veya şehirlerinin “mutluluk oranı”nı arttırma fırsatını verir. Teknolojiler diğer medeniyetlerle takas edilebilir.

Oyuncu, birimlerine bir medeniyete saldırma emrini vermeden önce, o medeniyete savaş açmalıdır. Tüm Civilization oyunları tüm medeniyetlerin işgal edilmesi ve skorla kazanılır. Civilization I ‘den beri bir uzay gemisi yaparak da oyunu kazanmak mümkündür. Civilization III ‘le kültürel etkileşim ve daha başka yollarla da oyunu kazanmak mümkün olmuştur.

Sistem Gereksinimleri Neler ?

MinimumÖnerilen
İşletim Sistemi64bit: Win7 / Win8.1 / Win10İşletim Sistemi64bit: Win7 / Win8.1 / Win10
İşlemci: Intel Core i3 2.5 GHz veya AMD Phenom II 2.6İşlemci: Dördüncü Nesil Intel Core i5 2.5 Ghz veya AMD FX8350 4.0 Ghz veya daha üstü
Bellek: 4 GBBellek: 8 GB
Depolama: 12 GBDepolama: 12 GB
DirectX11DirectX11
Ekran kartı: 1GB DirectX 11 Ekran Kartı (AMD 5570, NVIDIA 450 veya Intel Integrated Graphics 530Ekran kartı: 2GB DirectX 11 Ekran Kartı (AMD 7970, NVIDIA 770 veya daha üstü)

Oyunu Nasıl Kütüphaneme Ekleyebilirim ?

Oyunu kütüphanenize ekleyebilmeniz ve indirebilmeniz için öncellikle Epic Games hesabınızın olması gerekiyor. Epic Games hesabınız var ise şu aşamaları sırasıyla uygulamanız yeterli:

  1. Epic Games hesabınıza giriş yapın
  2. Oyun satış sayfasına gidin. (TIKLA)
  3. Yükle” tuşuna basın.
  4. Açılan pencerede “Siparişi Ver” butonuna tıklayın. 
  5. Tüm bu işlemlerin ardından kütüphanenize girerek oyunu indirebilirsiniz. (Epic Games başlatıcısını indirmeniz gerekiyor.)

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın