Öğrenciler Üniversite Mezuniyet Törenlerini Minecraft’ta Düzenledi

Üniversite rektörünü temsil eden bir Minecraft demir golem, mezun olan her öğrenciye bir diploma atacak.
 Öğrenciler Üniversite Mezuniyet Törenlerini Minecraft’ta Düzenledi
Okunuyor Öğrenciler Üniversite Mezuniyet Törenlerini Minecraft’ta Düzenledi

Rochester Teknoloji Enstitüsü’nün 2020 sınıfı bu yıl biraz garip bir mezuniyet töreni düzenliyor. Covid-19 pandemisi nedeniyle , üniversitenin Elektronik Oyun Topluluğu, Minecraft’ta mezuniyet törenlerini kendileri yaratmaya karar verdi . Oyun içi kutlamalar sahne, podyum, sandalyeler ve özel mezuniyet elbisesine kadar her şey düşünüldü.

Mezun olan öğrenciler kullanıcı adları ile ilan edilecek ve sahne boyunca yürümeleri istenecektir. Töreni mezun olan öğrencilerden bir dizi konuşma takip edecek.  

Rektör, öğrencilerden birinin aracılığıyla orada bulunacak ve yüzünde Başkan’ın fotoğrafı bulunan bir Minecraft demir golem tarafından temsil edilecek. 

Bu, RIT’nin Elektronik Oyun Topluluğu’nun üzerinde çalıştığı daha büyük bir projenin sadece bir parçasıdır. Öğrenciler üniversite kampüslerini Minecraft’ta adım adım inşa etti . Aşağıdaki karşılaştırma videosundan, mükemmel bir iş çıkardıkları anlaşılıyor.

Minecraft oyununa sahip olan herkes tören esnasında törene katılabilirdi. Tören saat 20:00’de 15 Mayıs tarihinde gerçekleşti. Ama kaçırdım diye endişelenmenize hiç gerek yok. Aşağıdaki yayın kanallarından canlı akışı dilediğiniz zaman izleyebilirsiniz: Twitch , Youtube ve Mikser . 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın