Avustralya Yangınına PUBG’den Destek Kampanyası

 Avustralya Yangınına PUBG’den Destek Kampanyası
Okunuyor Avustralya Yangınına PUBG’den Destek Kampanyası

Bildiğimiz üzere geçtiğimiz aylarda başlayan Avustralya yangınları Dünya Trendine oturmuştu.
Avustralya Eylül ayında başlayan orman yangınları nedeniyle kül oldu. Avustralya‘da yaklaşık 6 aydır devam eden yangınlar sağanak yağış ve beraberinde etkili olan sel olayının etkisi ile ilk kez 1 hafta önce kontrol altına alındı. Yangın, 33 kişi ve tahminen 1 milyar hayvan öldürüldü ve daha fazlasının da yaşamını etkiledi. Ayrıca Koala nüfusunun 3’te 1’inin öldüğü yangınlar sırasında bir koalanın asfalta indiği ve su birikintisini içtiği görüntüler ise felaketin boyutunu acı şekilde gözler önüne serdi.

Tüm geliri Avustralya’ya gönderilecek olan PUBG skini

Yangın durdurulmuş olsa bile arkasında ciddi hasarlar bıraktı. PUBG, Avustralya orman yangınlarına sessiz kalmadı. Oyun içi kaplama alışverişini kar amacı gitmeyen bir kampanya için kullanmak isteyen PUBG bir kampanya başlattı ve kampanya kapsamında satın alacağınız bir silah kaplamasının tüm gelirini Avustralya‘ya göndereceğini açıkladı.
PUBG, Orman Yangınlarına Karşı Açıklaması:
“Yangının durdurulmuş olmasına sevinsek de arkasında inanılmaz derecede bir hasar bıraktı. Avustralya’ya bu zor zamanında yardımcı olmak için, sınırlı süreliğine “Avustralya Yangın Yardımı – Tava” kozmetiği satışlarından fon toplama kararı verdik.”

Destek Tavasının Oyun İçerisindeki Görünümü

Yardım kapmanyası için oyunculara satılacak olan tava, topluluk sanatçısı,  swatercolour  tarafından yapıldı. Bağışlanacak olan tavanın üzerindeki çıkartma “Avustralya’ya sahip çıkmalıyız” adlı eseri tanımlıyor.
“Avustralya Yangın Yardımı – Tava” PC ve Konsollarda satışa sunulacak.

  • PC: 19 Şubat – 18 Mart – 2,99 $
  • Konsol: 27 Şubat – 26 Mart – 300 G-Coin

“PUBG ekibi, kampanya kapsamındaki bu tava skinini satın almak istemeyen oyunseverlerin, Avustralya’daki orman yangınlarıyla ilgili araştırma yapabileceklerini ve herhangi bir hayır kurumuna bağış yapabileceklerini söylüyor. Avustralya’daki orman yangının bıraktığı tahribatın kolay kolay düzelemeyeceğini belirten yetkililer, kampanyaya destek veren herkese şimdiden teşekkürlerini sunuyorlar.”

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın