Avrupa Espor Federasyonu Resmen Kuruldu

Espor sektörü üzerinde son yıllarda çok büyük yatırımlar yapıldı. Topluluklar ve federasyonlar kuruldu. Ülkemizdeki bir kesimde halen "bilgisayar başında oyun oynayanlar" bütünlemesinden öteye geçemese de zamanla bu algının aşılıp yepyeni bir bakış açısıyla bu sektöre bakmaları tek temennimdir.
 Avrupa Espor Federasyonu Resmen Kuruldu
Okunuyor Avrupa Espor Federasyonu Resmen Kuruldu

Daha önce Paris’te, Lozan’da ve Berlin’de yapılan görüşmeler neticesinde kurulması konusunda mutabık kalınan Avrupa E-Spor Federasyonları Birliği’ne yönelik ilk adımlar Lozan’da atıldı. Türkiye E-Spor Federasyonu Başkanı Alper Afşin Özdemir, Asbaşkan Esat KAHYAOĞLU ve Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Talha KARATAŞ’ ın da Türkiye’yi temsilen katılım gösterdiği toplantı, 28 Mayıs 2019 tarihinde İsviçre’nin Lozan kentinde gerçekleştirildi.  

Türkiye’nin yanı sıra Almanya, Avusturya, Belçika, Fransa, İngiltere, İsrail, İsviçre ve Rusya’dan e-spor federasyonları temsilcilerinin katılım gösterdiği toplantıda, kar amacı gütmeyecek ve üçüncü şahıs veya özel kuruluşlardan bağımsız bir yapıya sahip olacak Avrupa E-Spor Federasyonları Birliği’nin kurulması konusunda adımlar atıldı.

Türkiye E-Spor Federasyonu’nun da içinde bulunduğu Avrupa Espor Federasyonu 1.5 yıllık bir ön çalışma sonrasında 23 üye ülkenin katılımı ile resmen kuruldu.

Kurucu üye ülke olarak parçası olduğumuz Avrupa Espor Federasyonunun yapılan ilk seçiminde 22 geçerli ülke oyunun 19’unu alarak aynı zamanda kurucu yönetim kurulu üyesi seçildik.
Türkiye E-Spor Federasyonu Başkanı Alper Afşin Özdemir’in de yer aldığı Avrupa Espor Federasyonu’un ilk yönetim kurulu şu şekilde oluştu; 
1. Hans Jagnow (Başkan) 
2. Alper Afşin Özdemir (Üye) 
3. Emin Antonyan (Üye) 
4. Karol Cagan (Üye) 
5. İdo Brosh (Üye)

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın