LoL Dünya Şampiyonası’nın En İyi 5 Koridor Oyuncusu

 LoL Dünya Şampiyonası’nın En İyi 5 Koridor Oyuncusu
Okunuyor LoL Dünya Şampiyonası’nın En İyi 5 Koridor Oyuncusu

League of Legends Dünya Şampiyonası Cuma günü Şangay’da (Çin) başlıyor ve bununla birlikte dünyanın en iyi oyuncuları becerilerini sergileyecek. Üst koridor, orman, orta koridor, AD taşıma ve destek olmak üzere Vadi’deki her pozisyonda ilk beş oyuncu olduğunu düşündüğümüz listelerini bulduk ve bugün üst koridorlara daha yakından bakıyoruz.

Zhang “Zoom” Xing-Ran (JD Gaming)

JD Gaming ormancısı Seo “Kanavi” Jin-hyeok’un cesaretinden dolayı, Zoom, karantinadan dönene kadar JDG’nin önemli bir üyesi olarak sık sık göz ardı edildi ve takım onları bir bahar LPL şampiyonluğuna götüren bir galibiyet serisine gitti . Zoom’un son yaz istatistikleri, bu listedeki diğer LPL üst koridor mevkidaşları kadar etkileyici değil, bu yüzden etkileyici takım dövüşü mikro izledikten sonra bile Zoom’un League of Legends’ta ne kadar iyi olduğunu ölçmek zor. Ekibi için tanklarda (özellikle Ornn) çok şey yapabilen bir üst koridor oyuncusu olmasından bu yana uzun zaman geçti, bu da bazılarının Zoom’un daha fazla taşıma odaklı seçim yapamayacağını varsaymasına neden oldu. Playofflar boyunca oynadığı oyun, umarım bu izlenimi gidermeye yardımcı olmuştur. JDG’nin kazanmak için ihtiyacı olan her şeyi oynayabilir.

Bai “369” Jia-Hao (Top Esports)

Batılı izleyicilere göre Lil Jon’un “Get Low” dizisinden bir repliği ve geçen yıl ki Demacia Cup’taki güçlü bir ilk performansını hatırlatan bir oyuncu etiketine sahip olmasının dışında 369, yakın zamana kadar LPL’nin dışında nispeten bilinmeyen bir şeydi. Mayıs ayındaki Sezon Ortası Kupası sırasında nihayet uluslararası bir sahnede yer alarak Çin dışındaki izleyicileri etkileme şansı yakaladı. Zoom’un aksine, 369’un koridordaki cesareti, 10 dakikada (229) deneyim diferansiyelinde tüm LPL zirveleri arasında birinci sıraya yerleşen oyuncu oldu.

Jang “Nuguri ” Ha-gwon (DAMWON Gaming)

Yıllar içinde istikrarlı, çok yönlü üst koridorlar üretmesiyle ünlenen bir ligde mücadele eden Nuguri, 2019’un başında profesyonel olduğundan beri Güney Kore LCK’sinde özel bir yetenek oldu.

Çağdaşlarının çoğu yıl boyunca Ornn oynarken Nuguri, tüm yıl boyunca yalnızca dört kez büyücü-suikastçı-bruiser-patlama tankı oynadı. Erken bir liderlik elde edebileceği ve tekli bir şeritte ikiye bölerek rakibi kırabileceği büyük ölçüde tercih ettiği şampiyonları var. Tek başına öldürmeler söz konusu olduğunda bölgenin liderlerinden biridir. Nuguri’nin saldırıya geçme konusundaki oyunu ne kadar? Bu yaz Güney Kore’deki en yüksek koridor oyuncuları arasında dakika başına en yüksek hasar ortalamasını (571) geniş bir farkla üretti. Üstüne üstlük ikinciden neredeyse 100 puan daha fazla ortalamadan yüksek, bu da onu bölgede sadece 4. sıraya koydu. üç AD’nin arkasında oyuncu taşıyor.

Martin “Wunder” Hansen (G2 Esports)

Wunder, 2019’da final oynadıktan sonra dünyalara geri dönüyor. G2’nin arka arkaya LEC şampiyonaları bunu göstermeyebilirken, Avrupa’nın en iyi takımı için daha zor bir yıl oldu. Ekip orta koridor Rasmus “Caps” Winther ve Luka “Perkz” Perković arasında bir rol değişimi denedi ancak başarısız oldu. Ne yazık ki Perkz’in babası öldü ve kendisinden baş sağlığı diliyoruz. Bu durumda onun izin almasına neden oldu ve G2 yeni bir kimlik bulmakta zorlanırken, Perkz ve ormancı Marcin “Jankos” Jankowski geçen yıl ile aynı seviyede performans gösteremedi.

Wunder, başarılarında değişmez bir rol oynadı. Tüm sezon boyunca bölgedeki diğer üst koridor oyuncularının üzerinde bir kesim olduğunu gösterdi. Wunder, Jayce, Lilia, Vladimir, Kayle ve Akali gibi şampiyonlarla oynayan G2’deki taşıma botlarından bazılarını aldı, ancak aynı zamanda daha destekleyici üst koridor şampiyonlarını da denedi. Yol boyunca Wunder, tüm Avrupa’daki en iyi ikinci oyuncu olduğunu, bu bakımdan sadece Caps’in arkasında olduğunu ve dünyanın en iyi üst koridorlarından biri olduğunu açıkça belirtti.

Chen “Bin” Ze-Bin (Suning)

Üst koridorda mücadele eden Bin, bu yılın en iyilerinden yer almak için biraz garip bir konum ve özellikle bot-lane meta söylentileri doğruysa, bir meta kayması olup olmadığını görmek ilginç olacak. Yani Bin’den beklenmedik Şampiyon seçimleri görebiliriz. Şampiyon havuzu LPL’deki meslektaşları kadar test edilmediğinden, Suning üst koridor oyuncusu Bin için özellikle ilginç bir test olacak. Bin, geçen yıl 369’un nerede olduğunu biraz anımsatıyor. Bin’i LPL bölge finallerinde izlerken, sesli sohbet üzerinden arkadaşlarımdan biri “Bin’in ikiliğini” icat etti, bu da Bin’in bazen şaşırtıcı, mekanik olarak çarpıcı oyunlar oynayacağı ve diğer zamanlarda bir kanadı veya inisiyasyonu yanlış yaptığı anlamına geliyor. Bin, pek çok vaatte bulunan yetenekli bir çaylak zirvesi ve dünyalar ona adını duyurması için bir sahne sunmalı.

Sizler için Dünya Şampiyonası’nda mücadele edecek olan oyuncuları analiz ettik ve en iyi 5 oyuncuları detaylarıyla Esporify olarak sunduk. Yorumlar kısmından çekinmeden düşüncelerinizi iletebilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın