ESL Pro League’in 11. sezonunda hangi takımların yarışacağı açıklandı!

 ESL Pro League’in 11. sezonunda hangi takımların yarışacağı açıklandı!
Okunuyor ESL Pro League’in 11. sezonunda hangi takımların yarışacağı açıklandı!

ESL Pro League’in 11. sezonu, 16 Mart-12 Nisan tarihleri arasında oynanması bekleniyor. Pro League, katılımcı takımlar ve program organizatörler tarafından onaylandı.

Her gruptaki ilk yerleştirilen takımlar “Play-in” de birbirlerine karşı oynayacak ve bu da kazanan tarafları yarı finalde ödüllendirecek, kaybeden taraflar ise çeyrek finale çıkacak. Bu arada, ikinci ve üçüncü sırada yer alan takımlar playoffların ilk turuna çıkacak

Takımların tam listesi aşağıdaki görselde mevcut:

Görsel ESL'den alıntıdır.
Görsel ESL’den alıntıdır.

Yeni Sezona Yeni Format

ESL Pro League her sezon yaptığı gibi bu sezonda yeni bir formata geçiş yapacak. Pro League, 11. sezon formatından biraz bahsedelim.

Pro League, 24 takımın 4 eşit gruba ayrılmasıyla resmi olarak başlangıcını gösterecek. Gruplar, sezonun ilk üç haftasında round-robin formatında yarışacak. Grup kazanları ise play-in aşamasına geçecekler. Sezonda ikinci ve üçüncü sırada yer alanlar, playoffların ilk turuna ekilicek. En sonda ise Finale en iyi beş takım kalacak.

ESL Ortaklık Anlaşması Nedir?

Counter-Strike’ın en büyük markalarından 13 tanesi, ESL ile uzun vadeli ortaklıkların bir parçası olarak lige girdi. “Louvre Anlaşması” olarak adlandırılan anlaşmanın altı yıla kadar sürebileceği bildirildi.
ESL ortaklık anlaşmasını bu paylaşımı ile duyurdu:

Görsel, ESL’den Alınmıştır.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın