Dünya Star’ı Espor Oyuncusu Faker’in Çığır Açan Yeni Sözleşmesi

Dünya Star'ı Espor Oyuncusu Faker'in Çığır Açan Yeni Sözleşmesi...
 Dünya Star’ı Espor Oyuncusu Faker’in Çığır Açan Yeni Sözleşmesi
Okunuyor Dünya Star’ı Espor Oyuncusu Faker’in Çığır Açan Yeni Sözleşmesi

Tüm zamanların en büyük League Of Legends oyuncusu olan Lee “Faker” Sang-hyeok’un şimdiye kadar oynadığı tek profesyonel espor takımı olan T1’den başka bir forma giyip giymeceği hakkında yaygın tartışmalar vardı. Faker, ülkesi Güney Kore’deki ulusal televizyonda bile, ekiplerin ona yurtdışında oynaması için “boş mukavale” sunulduğu açıklanmıştı.

T1’den gelen açıklama bu tartışmalara son verdi. “Bu tartışmalar artık sona erebilir. Üç kez League of Legends Dünya şampiyonu hiçbir yere gitmiyor.”

Faker, 2020’den itibaren T1 ile üç yıllık bir anlaşma imzaladı. Bu süre oyun geliştiricisi olan Riot Games’in izin verdiği maksimum sözleşme uzunluğu. Yeni sözleşmesinin yanı sıra Faker, T1 Entertainment & Sports’un bir parçası olacak. Sözleşmenin görüşmelerinde Faker ve T1, profesyonellik döneminden sonra emekli olduğunda ise takımın yönetim ekibine dahil edileceği hakkında anlaştılar.

T1 Espor’un Logosu

Faker ESPN’e çığır açan sözleşmesi hakkında ise şu açıklamalarda bulundu; “T1 için oynamaya devam etmekten heyecan duyuyorum ve tüm bu yıllar boyunca beni destekleyen tüm hayranlarım için müteşekkirim. T1’in bir parçası olmaktan gurur duyuyorum ve oyun kariyerimin ötesinde yönetim ekibi ile çalışmayı dört gözle bekliyorum. Bu takımı seviyorum ve bu organizasyonun geleceğini şekillendirmekten gurur duyuyorum.”

2013 yılında kariyerinin başlangıcını yapan Faker, dünyanın en büyük espor Ligi Efsanelerinin yüzü olmuştur. 17 yaşında çaylak olarak başlayan Faker, ilk yılında Güney Kore yerli şampiyonasını kazandı ve daha sonra Staples Center’da satılan bir kalabalığın önünde ilk dünya şampiyonluğunu kazanmak için Los Angeles’a gitti. Los Angeles’ta ise mümkün olan her bireysel ödülü kazandı ve iki dünya şampiyonluğu ile birlikte yedi yerli kupayı daha başarılarına ekledi.

T1’in Espor Takımının CEO’su Joe Marsh

T1’in CEO’su Joe Marsh şu açıklamalarda bulundu; “T1’in önümüzdeki üç sezon için Faker’ın olması çok heyecanlı, T1’in kuruluşundan bu yana, Faker ekibimizin başarılarının temel taşıdır ve bu organizasyona duyduğu sonsuz tutku bizi T1 Entertainment & Sports’un bir parçası olduğu için ileriye götürmeye devam edecektir. Faker’ın emekliliğinden sonra bile T1 ile yönetim ekibinde rol oynamaya başlayıp mirasının bir sonraki bölümüne başlayacak ve yeni nesil esporcuların gelişmesinde büyük katkısı olacak.”

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın